PREČO VYMENIŤ OBYČAJNÉ TAMPÓNY ZA BIO-TAMPÓNY?

Pridané: 19.08.2019

Vedeli Ste, že konvenčné tampóny a vložky obsahujú plasty a ročne vyprodukujú viac ako 200 000 ton odpadu? Väčšina z tohto odpadu končí v moriach a oceánoch. Je viacero možností, ako to zmeniť a zároveň urobiť niečo prospešné pre svoje zdravie. Môžete prejsť na opakovane použiteľné vložky alebo menštruačný kalíšok. Ani jedna z týchto možností nie je pre vás? Menštruácia šetrná k životnému prostrediu nemusí nevyhnutne znamenať, že musíte ten istý produkt opakovane používať. Existujú environmentálne udržateľnejšie jednorazové tampóny a vložky, ktoré vám môžu vyhovovať. 

 

Bio-tampóny sú oproti obyčajným o niečo drahšie, no na druhej strane sú zdravšie, zamedzujú napríklad vzniku intímnych infekcií. Neobsahujú chlór, plasty, ropné deriváty, GMO, farbivá ani aromatické látky, sú tiež vyrobené z biobavlny. Dôležité je, že fungujú ako obyčajné tampóny, no sú biologicky rýchlejšie rozložiteľné, pretoźe neobsahujú žiadne plasty.

 

Natracare je prvá svetová značka ekologických a prírodných menštruačných produktov. Spoločnosť je svetovým výrobcom menštruačných pomôcok ako sú tampóny a vložky, výrobkov na inkontinenciu a starostlivosť o dieťa, pričom používajú iba organické a prírodné materiály. Všetky výrovky spĺňajú tie najvyššie etické štandardy, či už zameraných na organické princípy alebo biologickú odbúrateľnosť. Celý dodávateľský reťazec, od surovín a spracovania, sa riadi záväzkom monitorovať zdroje s rešpektom a eticky. 


Aké sú výhody používania bio-tampónov a bio-vložiek Natracare pre Vás a Vašu planétu?


*  sú vyrábané zo 100% certifikovanej biobavlny (certifikovala britská The Soil Association) úplne bez plastov

*  sú biologicky odbúrateľné

*  nie sú bielené chlórom

*  neobsahujú prídavné chemické a syntetické látky, sú bez parfémov a farbív

*  obmedzujú vznik intímnych infekcií


Natracare tampóny a vložky boli vyvinuté ako priama reakcia na obavy o zdravie a životné prostredie z otravy dioxínom vznikajúcom pri bielení chlórom, na rozsiahle postrekovanie pesticídmi konvenčne pestovanej bavlny (pri pestovaní sa použije až 25% produkcie pesticídov) a na používanie umelého hodvábu a iných syntetických materiálov v bežne dostupných tampónoch a vložkách.

Tampóny Natracare sú vhodné aj pre tú najcitlivejšiu pokožku. Produkty Natracare sú vo svete odporúčané gynekológmi pre všetky ženy, ktoré trpia alergiami, zápalmi, svrbením, bolesťami a ďalšími nepríjemnými ženskými problémami. Produkty Natracare pomáhajú ženám zachovať si pohodlie a príjemný pocit aj počas menštruácie. Používaním tampónov a vložiek Natracare sa mnohým ženám zlepšili potiaže, ktoré im spôsobovali syntetické materiály bežných výrobkov dámskej hygieny.


V lete však pri používaní tampónov nezabudnite na niekoľko rád:

  • tampóny vymieňať častejšie aj po každom kúpaní, aby ste zabránili vzniku infekcií
  • používať čo najmenšiu potrebnú veľkosť (predídete tak nadmernému vysúšaniu vagíny
  • uchovávať tampóny v osobitnej taštičke na hygienické pomôcky, aby ste predišli znečisteni

Nákupom ekologických menštruačných pomôcok v e-shope Happyred robíte niečo dobré pre svoje zdravie aj zdravie vašej planéty. Pri vašej prvej objednávke platí zľava 10% na celý nákup (ZADAJ KÓD: HAPPY10)!


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Informácie pre vás Služby zákazníkom Kontakty Online platba Sledujte nás

 

✉ info@happyred.sk

☎ +421904803784

 

    

 

 

 

Copyright 2019 - 2024 © HappyRED Zdravá a udržateľná ženská hygiena