Novinky
SI TU PRVÝ KRÁT?

Objednaj a získaj ZĽAVU 10%! Pre všetkých nových zákazníkov platí zľava 10% na prvý nákup.  Pri zadávaní objednávky zadajte ZĽAVOVÝ KÓD: HAPPY10.

viac
Monthlycup Wash

Vďaka svojmu špeciálne navrhnutému zloženiu je jemný MonthlyCup Wash vhodný na umývanie menštruačného kalíška aj intímnych oblastí bez ovplyvnenia hladiny PH. Monthlycup Wash je veľmi jemný tekutý čistiaci prostriedok na prírodnej...

viac

PREČO VYMENIŤ OBYČAJNÉ TAMPÓNY ZA BIO-TAMPÓNY?

Pridané: 19.08.2019

Vedeli Ste, že konvenčné tampóny a vložky obsahujú plasty a ročne vyprodukujú viac ako 200 000 ton odpadu? Väčšina z tohto odpadu končí v moriach a oceánoch. Je viacero možností, ako to zmeniť a zároveň urobiť niečo prospešné pre svoje zdravie. Môžete prejsť na opakovane použiteľné vložky alebo menštruačný kalíšok. Ani jedna z týchto možností nie je pre vás? Menštruácia šetrná k životnému prostrediu nemusí nevyhnutne znamenať, že musíte ten istý produkt opakovane používať. Existujú environmentálne udržateľnejšie jednorazové tampóny a vložky, ktoré vám môžu vyhovovať. 

 

Bio-tampóny sú oproti obyčajným o niečo drahšie, no na druhej strane sú zdravšie, zamedzujú napríklad vzniku intímnych infekcií. Neobsahujú chlór, plasty, ropné deriváty, GMO, farbivá ani aromatické látky, sú tiež vyrobené z biobavlny. Dôležité je, že fungujú ako obyčajné tampóny, no sú biologicky rýchlejšie rozložiteľné, pretoźe neobsahujú žiadne plasty.

 

Natracare je prvá svetová značka ekologických a prírodných menštruačných produktov. Spoločnosť je svetovým výrobcom menštruačných pomôcok ako sú tampóny a vložky, výrobkov na inkontinenciu a starostlivosť o dieťa, pričom používajú iba organické a prírodné materiály. Všetky výrovky spĺňajú tie najvyššie etické štandardy, či už zameraných na organické princípy alebo biologickú odbúrateľnosť. Celý dodávateľský reťazec, od surovín a spracovania, sa riadi záväzkom monitorovať zdroje s rešpektom a eticky. 


Aké sú výhody používania bio-tampónov a bio-vložiek Natracare pre Vás a Vašu planétu?


*  sú vyrábané zo 100% certifikovanej biobavlny (certifikovala britská The Soil Association) úplne bez plastov

*  sú biologicky odbúrateľné

*  nie sú bielené chlórom

*  neobsahujú prídavné chemické a syntetické látky, sú bez parfémov a farbív

*  obmedzujú vznik intímnych infekcií


Natracare tampóny a vložky boli vyvinuté ako priama reakcia na obavy o zdravie a životné prostredie z otravy dioxínom vznikajúcom pri bielení chlórom, na rozsiahle postrekovanie pesticídmi konvenčne pestovanej bavlny (pri pestovaní sa použije až 25% produkcie pesticídov) a na používanie umelého hodvábu a iných syntetických materiálov v bežne dostupných tampónoch a vložkách.

Tampóny Natracare sú vhodné aj pre tú najcitlivejšiu pokožku. Produkty Natracare sú vo svete odporúčané gynekológmi pre všetky ženy, ktoré trpia alergiami, zápalmi, svrbením, bolesťami a ďalšími nepríjemnými ženskými problémami. Produkty Natracare pomáhajú ženám zachovať si pohodlie a príjemný pocit aj počas menštruácie. Používaním tampónov a vložiek Natracare sa mnohým ženám zlepšili potiaže, ktoré im spôsobovali syntetické materiály bežných výrobkov dámskej hygieny.


V lete však pri používaní tampónov nezabudnite na niekoľko rád:

  • tampóny vymieňať častejšie aj po každom kúpaní, aby ste zabránili vzniku infekcií
  • používať čo najmenšiu potrebnú veľkosť (predídete tak nadmernému vysúšaniu vagíny
  • uchovávať tampóny v osobitnej taštičke na hygienické pomôcky, aby ste predišli znečisteni

Nákupom ekologických menštruačných pomôcok v e-shope Happyred robíte niečo dobré pre svoje zdravie aj zdravie vašej planéty. Pri vašej prvej objednávke platí zľava 10% na celý nákup (ZADAJ KÓD: HAPPY10)!


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Informácie pre vás Služby zákazníkom Kontakty Online platba Sledujte nás

 

✉ info@happyred.sk

☎ +421904803784

 

    

 

 

 

Copyright 2019 - 2020 © HappyRED Zdravá a udržateľná ženská hygiena