Novinky
Lunette Moodsmooth Remedy oil

Upokojujúci a liečivý, aromaterapeutický olej s nádhernou jemnou kvetinovou vôňou od spoločnosti Lunette - určený na podporu rovnováhy tela a duše pred a počas menštruácie.  Unikátna zmes éterických olejov a kvetinových...

viac

Časté otázky

Úvod Služby zákazníkomČasté otázky

Čo znamená udržateľná ženská hygiena?


Udržateľná ženská hygiena znamená, že ženy venujú svoju pozornosť účinkom výrobkov ako sú tamóny a vložky, ktoré používajú počas menštruácie na zdravie a životné prostredie. To znamená, že pri nákupe presne venujú pozornosť zloženiu výrobkov a po použití ich správne zlikvidujú.


Prečo sú bežné tampóny a vložky nevhodné?

 

Bežné tampóny a hygienické vložky zvyčajne pozostávajú zo zmesi bielenej a lisovanej celulózy obalenej vo vrstve plastu. Táto je často spájaná s podráždením pokožky a infekciami v oblasti genitálií. Okrem toho, v bežných výrobkoch nájdete množstvo chemických látok ako napr. formaldehyd. Pri bieliacich procesoch chlórom sa uvoľňuje aj dioxín, táto chemikália môže byť spojená s rakovinou alebo neplodnosťou. 

 

Aký vplyv majú bežné výrobky ženskej hygieny na životné prostredie?

 

Žena v priebehu svojho života spotrebuje v priemere približne 16 000 tampónov alebo vložiek. Bežné výrobky sú vyrobené z plastov, ako sú polypropylén a polyetylén - látky, ktoré sa tiež používajú pri výrobe kávovarov alebo potrubí. Rovnako ako väčšina plastov, sú vyrobené z ropy a preto nie sú biologicky odbúrateľné. Vložka pokrytá plastovou vrstvou sa rozkladá až 500 rokov.

Ako sa líšia výrobky trvalo udržateľnej ženskej hygieny od bežných výrobkov?

 

Tampóny a hygienické vložky vyrábané trvalo udržateľným spôsobom sú výrobky, ktoré majú najmenej negatívny vplyv na vaše zdravie alebo životné prostredie. Konkrétne to znamená, že sa nepoužívajú žiadne škodlivé chemikálie alebo pesticídy, ktoré sa nachádzajú napríklad v konvenčnej bavlne. Trvalo udržateľné tampóny a hygienické vložky sú vyrábané zo 100% certifikovanej organickej bavlny alebo iných materiálov šetrných k životnému prostrediu. Existujú však aj opakovane použiteľné výrobky, ktoré zároveň chránia vaše telo, vašu planétu a peňaženku. Príkladom sú menštruačné kalíšky alebo látkové vložky.


Aké sú výhody trvalo udržateľných výrobkov?

  •   Žiadne chemikálie
  •   Žiadne podráždenie pokožky
  •   Žiadne nezákonné ničenie lesov
  •   Žiadna geneticky modifikovaná alebo pesticídmi obohatená bavlna
  •   Menej odpadu
  •   Žiadne plasty
Informácie pre vás Služby zákazníkom Kontakty Online platba Sledujte nás

 

✉ info@happyred.sk

☎ +421904803784

 

    

 

 

 

Copyright 2019 - 2021 © HappyRED Zdravá a udržateľná ženská hygiena