LÁTKOVÉ VLOŽKY - ČASTÉ OTÁZKY

Úvod BIO-VLOŽKYLÁTKOVÉ VLOŽKY - ČASTÉ OTÁZKY

Ako fungujú látkové vložky? Sú látkové vložky bezpečné a nepresakujú? Ako často musím vymeniť látkovú vložku? Ako ich môžem vyprať? Prečo by som sa mala používať namiesto obvyklých jednorazových vložiek opakovane použiteľné látkové vložky? Ohľadom opakovane použiteľných hygienických pomôcok je veľa otázok. Tu sú niektoré z najbežnejších otázok a odpovedí.

 

Prečo látkové vložky?

Menštruačné prateľné látkové vložky, ktoré ponúkame v našom obchode poskytujú jemnú a prirodzenú ochranu a sú skvelou alternatívou k jednorázovým vložkám a tampónom. Všetky sú prateľné a opakovane použiteľné, vyrobené z prírodnej a ekologickej bavlny, ktorá je bez chemikálií a nedráždi vašu pokožku. Už nikdy vám nedôjdu vložky - pretože ich budete mať vždy :). Mnoho žien sa zbavilo svrbenia a vaginálnych kvasinkových infekcií jednoducho tým, že prešlo na látkové vložky. 

Vaše zdravie

Prínosy pre vaše zdravie sú rovnako veľké ako prínosy pre životné prostredie. Prechodom z jednorázových hygienických vložiek na látkové už nebudete nadmerne používať všetky plasty, chemikálie a parfémy, z ktorých sú jednorazové vložky vyrobené. Plasty obsahujú veľa rôznych chemikálií, ktoré nie sú vhodné pre naše zdravie. Niektoré z nich môžu dokonca spôsobovať poruchy endokrinného systému. Aj keď je nejaký typ plastu alebo materiálu schválený na používanie u ľudí, vykonáva sa iba málo testov nato, čo sa stane, keď tieto materiály a chemikálie skombinujete. Samy osebe nemusia byť škodlivé, ale spolu môžu vytvoriť toxický koktejl chemikálií. Mnoho žien sa zbavilo svrbenia a vaginálnych kvasinkových infekcií jednoducho tým, že prešlo na látkové vložky. Látkové vložky z organickej bavlny sú vyrobené z prírodných a priedušných materiálov, ktoré sú šetrné k pokožke a vašim intímnym partiám.

Ďalším aspektom zdravia je vaše svedomie. Lepšia voľba spôsobí, že sa budete cítiť lepšie, čím podvedomo zlepšíte aj svoje zdravie. 

Dopad na našu planétu

Menštruujúca žena menštruuje v priemere 32 rokov a počas života spotrebuje približne 12 000 - 16 000 jednorazových vložiek a tampónov. Jednorazové vložky a tampóny sú po použití vyhodené a nechávajú sa rozložiť. Mnohé tieto hygienické pomôcky tiež končia v prírode a v oceánoch. Proces výroby hygienických pomôcok na jedno použitie má tiež veľký vplyv na životné prostredie, čo by sa malo brať do úvahy aj pri posudzovaní vplyvov, ktoré majú tieto výrobky na našu planétu a na životné prostredie. Sú vyrobené z rôznych druhov plastov a každá vložka a tampón sú zabalené tiež do plastu. Jenorázové použitie - aké plytvanie. Používať niečo iba raz nestačí.

Vzhľadom na predchádzajúce informácie týkajúce sa počtu vložiek a tampónov, ktoré použijeme za celý život, je jednoduché vypočítať si ich hodnotu. Počas celého života minieme veľké množstvo peňazí za niečo, čo použijeme iba raz a potom zahodíme. 
Výmenou jednorázových pomôcok za opakovane použiteľné získate pomerne rýchlo späť svoje peniaze. Použitie látkových vložiek vám ušetrí veľa peňazí, ktoré môžete minúť na niečo iné, napríklad cestovanie.

ZAČIATKY S LÁTKOVÝMI VLOŽKAMI 

Látkové vložky - Investícia

Aj keď prechod na látkové vvložky vám v dlhodobom horizonte ušetrí peniaze, môže to byť dosť drahá počiatočná investícia. Našťastie nemusíte okamžite meniť všetky vložky, ale aj postupne látkové vložky dokupovať. Na začiatku môžete jednoducho striedať svoje nové látkové vložky s jednorazovými. Ďalším pozitívnym aspektom postupného nakupovania látkových vložiek je to, že lepšie uvidíte, aké veľkosti a koľko vložiek potrebujete. Väčšina z nás má vložky v rôznych veľkostiach, aby sa prispôsobili meniacemu sa krvácaniu počas vášho cyklu.

Koľko látkových vložiek potrebujem?

Je ťažké presne odhadnúť, koľko vložiek potrebujete, pretože je to veľmi individuálne. Záleží na tom, akú silnú máte menštruáciu, ako dlho cyklus trvá, a tiež na vašich osobných preferenciách, ako často by ste chceli svoju vložku pocitovo vymeniť. Množstvo sa môže tiež líšiť v závislosti od vášho prania. Ak budete prať v polovici menštruačného cyklu, nepotrebujete toľko vložiek, ako by ste prali až po skončení cyklu.

 

VYBERTE SI SLIPOVÚ LÁTKOVÚ VLOŽKU
... keď potrebujete dodatočnú ochranu s menštruačným kalíškom alebo tampónom
... keď je krvácanie slabšie, napríklad na konci cyklu
... na bežnú dennú ochranu pred pretečením
... pri únikoch moču pri smiechu, kýchaní alebo pri fyzických činnostiach

VYBERTE KLASICKÚ LÁTKOVÚ VLOŽKU
... ak normálne používate počas menštruácie bežnú normálnu veľkosť vložiek
... ak máte stredne silné krvácanie
....pri únikoch moču pri smiechu, kýchaní alebo pri fyzických činnostiach

... počas noci pri slabom až stredne silnom krvácaní

VYBERTE SI NOČNÚ LÁTKOVÚ VLOŽKU
... keď je vaša menštruácia silná
... počas noci pre bezpečnú ochranu 
... počas silných dní vášho cyklu
... po pôrode
… ak máte skúsenosť s pretečením pri normálnych veľkostiach vložiek

 

OSTANE LÁTKOVÁ VLOŽKA V NOHAVIČKÁCH NA MIESTE?
Vložte látkovú vložku do nohavičiek a zapnite ju v rozkroku. Pomocou gombíkov upravte veľkosť. Používajte rovnako ako jednorazovú hygienickú vložku.

TIP: S látkovými vložkami sa pohodlne nosia naše dámske nohavičky. Vďaka vhodne prispôsobenému strihu, pevne držia vložku tak, že sa neposúva.

Návod na pranie látkových vložiek

PO POUŽITÍ
S použitou látkovou vložkou je možné pred praním manipulovať rôznymi spôsobmi. Tu je niekoľko príkladov, ako sa postarať o vaše látkové vložky. Nájdite si rutinu, ktorá najlepšie vyhovuje vám a vášmu životnému štýlu.
Niektorí ľudia radšej po použití namočia vložky do studenej vody alebo ich jednoducho nechajú vyschnúť, kým nie je čas na pranie.
Ďalším spôsobom je namočiť ich do vedra so studenou vodou s trochou soli na 24 hodín pred praním. Predtým ich preperte ručne studenou vodou, v opačnom prípade môže krv nasiaknutá vo vložkách znečistiť celú skupinu vložiek vo vedre. Škvrny môžu byť odstránené mydlom na odstránenie škvŕn. Vložky perte pri 60 ° C. Vyvarujte sa praniu vložiek s bielym prádlom. Vložky nemusíte pred praním nevyhnutne predpierať ani namočiť. 

NÁVOD NA PRANIE
Vložky perte pri teplote 60 ° C, môžete použiť bežný čistiaci prostriedok. Nepoužívajte aviváž, pretože to zničí absorpciu vankúšika. Skúste do vody pridať trochu octu. Vložky vypnite v rukách a nechajte vyschnúť. Ak ich zavesíte na slnko, účinne vám to pomôže odstrániť škvrny.

OSTANÚ ŠKVRNY PO POUŽITÍ?
Za normálnych okolností ostáva prekvapivo málo škvŕn. Ak používate čierne vložky, škvrny vôbec neuvidíte. Ale ak vám škvrny prekážajú, existuje niekoľko vecí, ako sa ich môžete zbaviť.
Vložky dôkladne opláchnite ihneď po použití v studenej vode, aby ste ich zbavili prebytočnej krvi. 24 hodín pred praním, vložky vložte do nádoby so studenou vodou a trochou soli. Perzistentné škvrny sa môžu tiež odstrániť mydlom na odstraňovanie škvŕn. Vložky nechajte vyschnúť na slnku, pomôže vám to vytiahnuť škvrny.

Používanie látkových vložiek na verejnom WC

Na verejných toaletách, napríklad v škole, v práci atď. jednoducho použite nepremokavú taštičku na hygienické vložky, ktorá neprepúšťa vodu ani zápach. Použitú vložku vymeňte za novú, zložte použitú vložku do malého štvorca a zapnite ju, potom ju vložte do svojej mini taštičky. Žiaden neporiadok ani odpadky.

Prečo sú látkové vložky drahšie ako jednorázové?

Pri pohľade na jednorázové náklady jednu vložku v porovnaní s nákladmi na vložky alebo tampóny na jedno použitie sú látkové vložky na prvý pohľad drahšie. Rozdiel je v tom, že jednorazová vložka sa používa iba raz predtým, ako sa vyhodí, zatiaľ čo textilná vložka sa môže opakovane používať mnoho rokov. Látkové vložky sú investíciou, ktorá vám nakoniec ušetrí veľa peňazí.

Sú látkové vložky také bezpečné ako jednorázové vložky?

Látkové vložky sú rovnako bezpečné ako jednorazové, čo sa týka zabránenia úniku. Látkové vložky sú dokonca bezpečnejšie ako jednorazové pomôcky, pokiaľ hovoríme o výhodách a vplyve na zdravie a životné prostredie.
Bavlnené vrstvy absorbujú krv a ďalšia ochranná vrstva PUL zabráni pretečeniu. Rôzne veľkosti vložiek majú rôzne úrovne savosti.

Môžem používať látkové vložky pri inkontinencii?

Áno, môžete. Unikanie moču je bežným problémom mnohých žien. Obzvlášť bežné je to po pôrode, ale môže sa vyskytnúť aj u tých, ktorí nikdy nerodili. Ak je panvové dno oslabené, môže dôjsť k úniku moču pri zvýšení brušného tlaku, napríklad pri kýchaní, kašľaní, smiechu alebo pri fyzickej aktivite. Látkové vložky môžu byť použité aj na ochranu pri ľahkej inkontinencii.
Dôležité! Ak používate látkové vložky na únik moču a inkontinenciu, je veľmi dôležité tieto vloźky ihneď po použití vypláchnuť a nenechať v nich zvyšky moču. Uistite sa, že sú riadne prepláchnuté. Ak je na vložkách dlhodobejšie moč, vedie to k ich poškodeniu. 

Látkové vložky a šestonedelie

Použitie látkových vložiek po pôrode je vynikajúcou voľbou! Nočné vložky majú extra absorpčné vrstvy, ktoré vám poskytnú spoľahlivú ochranu. Sú vyrobené z organickej bavlny a sú preto vhodné aj na citlivú pokožku, pretože neobsahujú žiadne chemické prísady, sú veľmi pohodlné a jemné k vašej pokožke.

Sú látkové vložky organické?

Látkové vložky ponúkané v našom e-shope happyred.sk sú všetky vyrobené z organickej bavlny. Prečítajte si viac informácií o tom, prečo by ste si mali zvoliť ekologickú bavlnu pred konvenčne pestovanou bavlnou.

 

POUŽÍVANIE

Ako často mám vymieňať látkovú vložku?

Ako často budete musieť vymeniť svoju látkovú vložku, sa u každej osoby líši, rovnako ako pri jednorazových vložkách. Mnoho žien zistí, že pri používaní látkových vložiek stačí vymeniť vložku menej často. Jedným z dôvodov môže byť to, že látkové vložky sú vyrobené z prírodného materiálu, organickej bavlny, ktorú je na pokožke cítiť mäkšie a narozdiel od jednorazových vložiek vyrobených z plastov, nechajú pokožku dýchať, čo znamená, že nebudete tak cítiť vlhkosť. Niekedy dokonca ľahko zabudnete, že máte látkovú vložku, pretože je taká mäkká a vzdušná. 

Môže látková vložka presiakať?

Látkové vložky fungujú rovnako ako vložky na jedno použitie. Majú absorpčné vrstvy absorbujúce krv a nepriepustnú vrstvu, ktorá zabraňuje úniku. Vložka je prichytená v okolí rozkroku na vašej spodnej bielizni pomocou gambíkov, aby držala na svojom mieste. Prírodná bavlna je mäkká a bude sa jemne prispôsobovať vašim pohybom tela.

Absorpcia

Látkové vložky ponúkané v našom obchode happyred.sk sú vyrobené zo 100% organickej bavlny pre dobrú absorpciu s extra integrovanou vrstvou z PUL, aby sa zabránilo presiakaniu. Rôzne veľkosti vložiek majú rôzne úrovne savosti.

Životnosť

Životnosť závisí od toho, ako často vložky používate, ako sa o ne staráte a aj od vašich pracích postupov. Ak sa o svoje vankúšiky dobre staráte, vydržia vám veľmi dlho, až 2000 praní.

Z čoho sú vyrobené?

Naše látkové vložky sú vyrobené zo 100% organickej bavlny. Väčšina je vystužená nepriepustnou vrstvou PUL, aby vám poskytli vynikajúcu ochranu pred pretečením. 

ZDRAVOTNÉ BENEFITY

ZBAVTE SA SVRBENIA, INFEKCIÍ A DISKOMFORTU
Mnoho žien trpí nepohodlím, ako sú kvasinkové infekcie, svrbenie a iné nepohodlie. Hygienické vložky na jedno použitie majú niekedy tendenciu stav zhoršovať alebo dokonca môžu byť príčinou vaginálnych problémov. Sú vyrobené z rôznych materiálov, ako sú plasty, chemikálie a parfémy, ktoré nedovolia vašej pokožke dýchať. Použitie látkových vložiek vyrobených z prírodnej bavlny, ktoré sú vzdušné a neobsahujú žiadne toxíny ani chemikálie, pomôžu udržať vašu vagínu v pohodlí a dúfajme, že nebudete mať žiadne nepríjemné pocity. Bežné tampóny majú tendenciu vstrebávať a vysúšať hlien vo vagíne, čím pokožku podráždia. Látkové vložky vás udržia v suchu a pohodlí, že si ich takmer vôbec nevšimnete.

ALERGIE
Diskomfort v intímnej oblasti môže byť spôsobený alergiami alebo podráždením v dôsledku kontaktu s materiálmi a chemikáliami v použitých hygienických pomôckach. Výrobky s parfémom zvyšujú riziko vzniku alergií.

ZDRAVIE A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Chemikálie a plasty

Bežné jednorazové hygienické vložky sú vyrobené z rôznych druhov plastov a iných materiálov. Preto nikdy nemôžete s istotou vedieť, z čoho sú vaše hygienické vložky vyrobené a čo môžu spôsobiť vášmu telu a zdraviu. Výroba plastov je pre životné prostredie mimoriadne zlá a v prírode sa uvoľňuje veľa chemikálií a toxínov, ktoré znečisťujú naše vody a poškodzujú tak voľne žijúce živočíchy, morský život, ako aj nás. Hotový výrobok sa potom použije iba raz, pred tým, ako sa vyhodí a kedže je vyrobený z plastu, rozklad trvá asi 240 rokov.
Existuje aj „koktejlový efekt“, kedy dôjde k zmiešaniu rôznych chemikálií, ktoré by mohli byť samostatne pre ľudí bezpečné, spolu s inými druhmi chemikálií však vytvoria toxickú zmes, ktorá môže byť škodlivá. Chemikálie a plasty sa často testujú samostatne, pričom sa nezohľadňuje koktejlový účinok. Mať tento koktejl plastov a chemikálií tak blízko vášho tela, môže byť pre vaše zdravie rizikom. Ste to ochotní riskovať? Mnoho vloziek obsahuje aj parfémy, ktoré môžu spôsobiť alergie.

PUL - nie je to druh plastu?

PUL je skratka pre polyuretánový laminovaný polyester a je to polyesterová tkanina s veľmi tenkou vrstvou plastu. PUL sa používa ako nepriepustná vrstva v plienkach a látkových vložkách.
Látkové vložky, ktoré ponúkame na happyred.sk sú certifikované podľa OEKO-tex a sú bezpečné pre ľudí. Inými slovami, PUL je typ plastu, ale plast „lepšieho“ druhu a bez toxínov. Berte tiež do úvahy, že vaše látkové vložky budete opakovane používať mnoho rokov, než sa zrecyklujú, zatiaľ čo jednorazové vložky sa vyhodia iba po jednom použití. Dopad na životné prostredie je od výroby až po konečnú spotrebu oveľa väčší. Namiesto toho, aby ste si kupovali stovky plastových vložiek, musíte si kúpiť iba pár látkových vložiek.

Informácie pre vás Služby zákazníkom Kontakty Online platba Sledujte nás

 

✉ info@happyred.sk

☎ +421904803784

 

    

 

 

 

Copyright 2019 - 2023 © HappyRED Zdravá a udržateľná ženská hygiena