Novinky
SI TU PRVÝ KRÁT?

Objednaj a získaj ZĽAVU 10%! Pre všetkých nových zákazníkov platí zľava 10% na prvý nákup.  Pri zadávaní objednávky zadajte ZĽAVOVÝ KÓD: HAPPY10.

viac
Monthlycup Wash

Vďaka svojmu špeciálne navrhnutému zloženiu je jemný MonthlyCup Wash vhodný na umývanie menštruačného kalíška aj intímnych oblastí bez ovplyvnenia hladiny PH. Monthlycup Wash je veľmi jemný tekutý čistiaci prostriedok na prírodnej...

viac

OD ZNEČISTENIA K RIEŠENIU: AKO SPOLU SKONCOVAŤ S PLASTOVÝM ODPADOM

Pridané: 12.08.2019

Počas mesiaca júl "bez plastov" spoločnosť Natracare skúmala spôsoby ako je možné odmietnuť jednorazové použitie plastov a vyhodiť jednorazové plasty z osobného života. Pri nákupe si priniesli vlastné tašky, použili sme vlastné kávové hrnčeky v kaviarňach, odmietli plastové slamky, zvolili sme kozmetické výrobky bez plastov a mnoho ďalších drobných, ale vplyvných vecí!

Teraz je čas zamyslieť sa ešte hlbšie a stať sa aktivistom plastového znečistenia! Zapojenie sa do aktivizmu sa môže zdať na prvý pohľad jednoduché, ale hovoriť to, čo je správne, je ľahké. Ako sa môžete zapojiť?

Povzbuďte svoju obľúbenú miestnu firmu, aby sa zbavila plastov

Oslovenie vašej obľúbenej kaviarne, reštaurácie alebo hudobného miesta je skvelý spôsob, ako šíriť dôležitosť zníženia množstva plastového odpadu. Môžete požiadať o rozhovor manažéra alebo o jeho e-mail, aby ste ho mohli informovať o tom, prečo sa ich podnikanie týka rozšírenia jednorázových plastov.

 

Obhajujte značky, ktoré prešli na obaly bez plastov


Väčšina veľkých značiek má bezplatné telefónne čísla, kde môžete zanechať hlasové správy s otázkami, komentármi a obavami. Je to účinný spôsob, ako im dať vedieť, že ich podporujete pri aktualizácii ich obalov tak, aby boli udržateľnejšie. Prečo? Tieto čísla sú pre používateľa bezplatné, ale spoločnosti musia zaplatiť cenu za každé volanie, vďaka čomu bude vaša správa oveľa dôležitejšia.
Pre tých, ktorí sa hanbia alebo sú nervózni, skúste si vopred napísať záznam, aby ste si ho mohli prečítať nahlas.
Ak neradi telefonujete, napíšte list alebo pošlite e-mail obhajujúci dôvody, prečo by mohli prejsť na bezplastové obaly. Nezabudnite zahrnúť PREČO.

Podpora bezplastovej politiky

1. Urobte si prieskum vo svojom okolí a zistite, aké výrobky z plastov na jedno použitie boli zakázané alebo ktoré sa vo vašej oblasti chystajú zakázať. Mnoho miest začalo proces zákazu plastových nákupných tašiek, malých plastových fliaš na jedno použitie, slamiek, dokonca aj riadu. Vedieť, čo sa deje lokálne, vám dáva priestor na začatie aktivizmu v oblasti plastového znečistenia!


2. Zistite, ktorí zvolení úradníci podporujú túto legislatívu, a poďakujte im po telefóne. Toto je najlepší spôsob, ako ukázať podporu, pretože každý hovor sa zaznamenáva. Môžete tiež posielať e-maily alebo zdieľajte poďakovanie cez sociálne siete. 


3. Vyhľadajte, ktorí volení úradníci sú proti tejto legislatíve. Povzbudzujte ich, aby zmenili názor zdieľaním faktov o plastovom znečistení a o dôvodoch, prečo sú navrhované právne predpisy dôležité pre občanov, ako ste vy.

 

4. Zúčastnite sa zasadnutia mestskej rady a využite svoj hlas. Využite 2 - 3 minúty pri mikrofóne, aby ste sa podelili o to, prečo je tento problém taký dôležitý. Len hovorte zo srdca - nemusí to byť veľká reč, aj keď je to na vás.


5. Nakoniec nájdite organizácie, ktoré pracujú na podpore právnych predpisov o jenorázových plastoch, kontaktujte ich a zapojte sa. Výhodou je, že získate nových priateľov.


Akonáhle sa zapojíte, budete sa nielen cítiť lepšie, ale aj povzbudení. Každý sa môže zasadzovať o politiku bez plastov a povzbudiť tak značky, aby sa správali lepšie!

 

Natracare je prvá svetová značka ekologických a prírodných menštruačných produktov. Spoločnosť je svetovým výrobcom menštruačných pomôcok ako sú tampóny a vložky, výrobkov na inkontinenciu a starostlivosť o dieťa, pričom používajú iba organické a prírodné materiály. Všetky výrovky spĺňajú tie najvyššie etické štandardy, či už zameraných na organické princípy alebo biologickú odbúrateľnosť. Celý dodávateľský reťazec, od surovín a spracovania, sa riadi záväzkom monitorovať zdroje s rešpektom a eticky. 

 

Hlavnými princípmi spoločnosti Natracare sú:

  • starostlivosť o zdravie
  • starostlivosť o planétu
  • starostlivosť o druhých

 

Zdroj: https://www.natracare.com/blog/how-to-end-plastic-pollution-together/?utm_content=bufferf4a9e&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer&fbclid=IwAR0tiXYNgM93N9vWTAqPSdhUrFNcbTyF_24Mp-0X-E3vD5CtHQ30W-uy9ZQ

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Informácie pre vás Služby zákazníkom Kontakty Online platba Sledujte nás

 

✉ info@happyred.sk

☎ +421904803784

 

    

 

 

 

Copyright 2019 - 2020 © HappyRED Zdravá a udržateľná ženská hygiena