MÔŽETE SPLÁCHNUŤ ALEBO KOMPOSTOVAŤ BIO-TAMPÓNY?

Pridané: 14.09.2019

Vedeli ste, že používaním bežných tampónov si do tela vkladáte škodlivé chemikálie a látky? Vieme, že to nie je obzvlášť príjemný spôsob, ako to vyjadriť, ale je to len pravda. Existuje však riešenie! Organické a biologicky odbúrateľné tampóny sú namiesto toho oveľa zdravšou alternatívou, ktorá je navyše šetrnejšia k životnému prostrediu.

Z čoho sú vyrobené biologicky odbúrateľné tampóny?

Biologicky rozložiteľné tampóny obsahujú iba rastlinné materiály, ktoré sa môžu rozkladať na prírodné zložky. Tampóny Natracare sú vyrobené zo 100% organickej bavlny; bez pesticídov a nepotrebných chemikálií. Použitie tohto materiálu znamená, že presne viete, čo vkladáte do svojho tela.

Môžete spláchnuť biologicky rozložiteľné tampóny?

Nie. Aj keď niektoré tampóny sú biologicky odbúrateľné, ich degradácia trvá určitý čas. Teoreticky je vhodné splachovať kompostovateľné a biologicky rozložiteľné tampóny, väčšina systémov odpadového hospodárstva však jednoducho nedokáže zvládnuť také položky, ako sú tampóny. Môžu sa hromadiť v priebehu času a blokovať odtoky, čo potenciálne môže zaplaviť domy a záhrady. Splachovať by ste mali iba potrebu a toaletný papier.

Sú organické biologicky odbúrateľné tampóny kompostovateľné?

Áno, biologicky rozložiteľné tampóny sú kompostovateľné! Vyrábajú sa iba z prírodných rastlinných materiálov, ako je organická bavlna. Za správnych podmienok kompostovania sa rozložia späť na prírodnú rastlinnú hmotu. Rozklad organických tampónov trvá asi 6 mesiacov. Uistite sa však, že ste v komposte vytvorili správne podmienky.

Ako likvidovať organické tampóny?

Ak nechcete svoje tampóny kompostovať, vložte ich namiesto toho do kompostovateľnej tašky a vyhoďte ich s odpadom. Ak ste vo verejnej kúpeľni bez sanitárneho koša, zabaľte tampón do jedného vrecka a vložte ich do tašky, kým nenájdete kôš.
Recyklujte obal - všetky tampóny v online-obchode Happyred.sk sú dodávané v obaloch zo 100% recyklovateľných materiálov, takže ich nezabudnite vyhodiť do recyklačného koša.
V našom obchode happyred.sk si môžete pozrieť celú ponuku organických a biologicky rozložiteľných menštruačných pomôcok!

 

Zdroj: https://www.natracare.com/blog/can-you-flush-biodegradable-tampons/


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Informácie pre vás Služby zákazníkom Kontakty Online platba Sledujte nás

 

✉ info@happyred.sk

☎ +421904803784

 

    

 

 

 

Copyright 2019 - 2024 © HappyRED Zdravá a udržateľná ženská hygiena