CESTOVANIE POČAS MENŠTRUÁCIE

Pridané: 16.07.2019

RADY A TIPY AKO ZLEPŠIŤ VAŠU MENŠTRUÁCIU POČAS CESTOVANIA. @Happyred.sk.


AKO ZLEPŠIŤ VAŠU MENŠTRUÁCIU POČAS CESTOVANIA

Aj vy sa chystáte sa cez leto vypnúť a cestovať? Ako však poznáme naše šťastie, naša menštruácia sa začne hneď ako vzlietneme alebo plávame! Keď ste na dovolenke a máte menštruáciu, môže sa vám hodiť to najlepšie od nás, takže sme prišli so zoznamom najlepších rád pre cestovanie s menštruáciou.

 

Dodržujte čistotu


Keď cestujete, vaša taška je plná najrôznejších zvláštnych a nádherných vecí. Pekná mušľa,  ktorú ste našli na pláži, fľaše mastného opaľovacieho krému…palička zo zmrzliny...Ak chcete, aby vaše menštruačné potreby ostali  čisté a nepoškodené, vložte ich do hygienickej a nepremokavej taštičky (presne takú u nás nájdete!) Je dobré mať so sebou viacero náhradných vložiek a tampónov. 

V horúcich dňoch uprednostnite menšie tampóny, ktoré menej vysúšajú vagínu, zabránite tak vzniku intímnych infekcií.

 

Osvieženie


Ak sa chcete osviežiť, keď ste vonku a je vám teplo, pribaľte si so sebou u balíček intímnych vlhčených utierok. Obzvlášť sa vám zídu, ak používate vložky a nemáte možnosť sa osprchovať počas dlhého letného dňa na cestách. Ak nemáte prístup k vode, sú skvelou pomôckou pri umytí menštruačného kalíška.

 

Vlhčené utierky v našom obchode Happyred sú všetky biologicky odbúrateľné a vyrobené z organických a prírodných materiálov.

 

Kultúrne rozdiely


Máte svoju obľúbenú hygienickú pomôcku, ktorú používate stále? To je skvelé! Ale majte na pamäti, že vaše obľúbené pomôcky nemusia byť dostupné v rôznych krajinách. V niektorých krajinách môžu predávať tampóny v každom obchode, do ktorého idete a v niektorých krajinách môžu chýbať. 

Menštruácia je v niektorých krajinách stále citlivou(taboo) témou. Ak cestujete na dlhšie, urobte si prieskum ešte pred odchodom.

 

Šetrite priestor s opätovne použiteľnými pomôckami


Ak sa chystáte cestovať na dlhší čas a nemáte v batožine veľa miesta, zvážte pribalenie výrobku na opakované použitie ako napríklad umývateľný menštruačný kalíšok alebo prateľné látkové vložky z organickej bavlny. 

 

Testujte pred cestou


Ak sa chystáte vyskúšať novú hygienickú pomôcku, keď ste na cestách, uistite sa, že si to vyskúšate skôr, ako odídete! Možno zistíte, že tá, ktorú ste si vybrali, nie je pre vás. Lepšie je zistiť to vo vašej kúpeľni doma skôr ako v spoločnej kúpeľňi v hosteli.

 

Čaj na zlepšenie (pred)menštruačného komfortu

 

Ak máte bolestivú menštruáciu a nie ste fanúšíkom liekov proti bolesti, ibuprofénu a paracetamolu, veľmi vhodnou čajovou bylinkou pre ženy na zlepšenie menštruačného komfortu je napríklad Alchemilka(Alchemilla vulgaris). Samozrejme ani ten u nás v obchode nechýba.

 

Pozor na syndróm toxického šoku 


Ak sa chystáte cestovať veľmi dlho, nezabudnite pravidelne vymieňať tampón. Syndróm toxického šoku môže byť život ohrozujúci a vyskytuje sa pri dlhom nosení tampónu. Odporúčaný čas nosenia je 4 - 8 hodín. Počas cestovania je ľahké zabudnúť, ako dlho už máte tampón. Ak si to nezapamätáte, môžete si napríklad v telefóne nastaviť budík. Ak sa začnete cítiť zle, hneď ako môžete sa ohláste zdravotníckym pracovníkom. Toxický šok je však oveľa menej bežný u 100% bavlnených tampónov. Tampóny, ktoré ponúkame v našom eshope sú zo 100% organickej bavlny - od jadra až po obal.

 

Cestovanie a taboo téma


Vo väčšine kultúr je menštruačné krvácanie stále taboo témou. Stretnete sa s tým u žien v školách aj na pracoviskách a iných verejných priestoroch, ktoré skrývajú tampón do rukávu na ceste na toaletu, alebo pomenúvajú svoju menštruáciu inými slovami.

V niektorých krajinách taboo ovplyvňuje životy žien viac, na niektorých miestach nemajú ženy počas menštruácie vstup do určitých priestorov, ako sú náboženské budovy, alebo sa nezúčastňujú na určitých činnostiach, napríklad na príprave jedla, pretože sú považované za nečisté. V niektorých kultúrach sú ženy, ktoré majú menštruáciu vyhnané do malých chatrčí mimo iných ľudí.

Keď cestujete, uvedomte si, že nie každý sa bude cítiť rovnako pri téme menštruácia - tak opatrne, keď hovoríte otvorene o menštruácii.

 

Podeľte sa s nami a pridajte do zoznamu aj vaše skúsenosti a tipy na dovolenku s menštruáciou.

 

Zdroj: https://www.natracare.com/blog/tips-for-travelling-on-your-period/


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Informácie pre vás Služby zákazníkom Kontakty Online platba Sledujte nás

 

✉ info@happyred.sk

☎ +421904803784

 

    

 

 

 

Copyright 2019 - 2024 © HappyRED Zdravá a udržateľná ženská hygiena