Novinky
Lunette Moodsmooth Remedy oil

Upokojujúci a liečivý, aromaterapeutický olej s nádhernou jemnou kvetinovou vôňou od spoločnosti Lunette - určený na podporu rovnováhy tela a duše pred a počas menštruácie.  Unikátna zmes éterických olejov a kvetinových...

viac

PREČO ORGANICKÁ BAVLNA? JE ČAS NA ZMENU.

Pridané: 26.11.2019

Ak by sme sa opýtali, aká je chemicky najintenzívnejšia plodina na svete - ktorá je podľa odhadu vystavená  celkovo 10% svetových pesticídov a takmer 16% svetových insekticídov? Prekvapivo to nie je žiadna plodina, ktorú jeme, ale niečo, čo nosíme, perieme, používame na spanie a mnoho inými rôznymi spôsobmi: bavlna.

 

Cena za pestovanie tejto silne pesticídmi postrekovanej univerzálnej plodiny, ktorú používame všade, je veľmi vysoká. Glyfosát, najbežnejšie používaný pesticíd, bol klasifikovaný Svetovou zdravotníckou organizáciou ako „pravdepodobný karcinogén“ a označený Agentúrou pre ochranu životného prostredia ako jedna z najtoxickejších chemikálií. Tieto pesticídy znečisťujú vzduch, vodu, pôdu; škodia pestovateľom bavlny a spoločenstvám obklopujúcim tieto pestovateľské oblasti; jednotlivcom, ktorí vyrábajú bavlnené výrobky; a nám, ktorí ich kupujeme.

 

Ale nie všetka bavlna je pestovaná rovnako. Ekologická organická bavlna je oveľa udržateľnejšou plodinou, pokiaľ zvažujeme zmenu klímy a nevyhnutnosť zachovania obmedzených svetových zdrojov. 

  • Dopad ekologickej bavlny na zmenu podnebia je takmer o 50% nižší ako v prípade konvenčnej bavlny
  • Zdroje použité na výrobu ekologickej bavlny sú o 60% nižšie ako u konvenčnej bavlny

Ak chceme pre našu planétu trvalo udržateľnú budúcnosť, prechod na ekologickú bavlnu je nevyhnutný. Pre zdravšie telo, zdravšiu spoločnosť a zdravšiu planétu - pozrite si 4 zámeny, ktoré vám pomôžu začleniť organickú bavlnu do vášho každodenného života.

 

Oblečenie

Od našich tričiek a džínsov až po spodnú bielizeň a ponožky, ťažko by sme našli šatník bez bavlny. Je základom odevov. Je pravda, že výber ekologickej bavlny môže byť obmedzený a drahší, stále však môžeme zvoliť ďalšiu výbornú možnosť a kúpiť si odevy z druhej ruky, aby bol náš šatník viac udržateľný.

Výrobky intímnej a osobnej hygieny

Výrobky intímnej starostlivosti na báze bavlny môžu mať takisto významný vplyv na zdravie nášho tela. Či už ide o menštruačné výrobky intímnej hygieny, ako sú tampóny a vložky, alebo hygienické bavlnené tampóny a vankúšiky, odličovacie tampóny a iné čistiace obrúsky - všetky tieto výrobky ľahko vymeníte! Organické bavlnené odevy môžu byť výrazne drahšie, ale výrobky intímnej ženskej hygieny, akými sú napríklad Natracare alebo Organyc, môžu byť pre vás dostupnejšie.

Posteľná bielizeň

Zhruba jednu tretinu nášho života trávime spánkom - to znamená, že tretinu nášho života máme veľmi blízko k bavlne. Môžete získať lepší spánok a rozhodnúť sa pre posteľnú bielizeň zo 100% organickej bavlny, znížite tak svoju podporu nepríjemným chemikáliám, akými sú pesticídy, a pomôžete našej planéte stať sa udržateľnejšou.

Detské výrobky

Plienky a obrúsky, primárne vyrobené z bavlny, prichádzajú priamo do styku s kožou nášho dieťaťa počas dňa aj noci. Pretože sa ich imunitný systém ešte len vyvíja, je dôležité chrániť ich citlivú pokožku tak a zabrániť tak styku s chemikáliami použitými v bežných produktoch. Konkrétne detské čistiace obrúsky sú často vyrobené zo zmesi plastu a bavlny - aj keď sú označené ako organické alebo prírodné. V našom obchode ponúkame výrobky určené mamičkám a deťom výhradne zo 100% organickej bavlny.

 

Nákupom výrobkov z ekologickej bavlny pomôžeme zvyšovať dopyt po lepších výrobkoch a priamo tak ovplyvňovať našu budúcnosť a čistejšiu planétu. V čase, keď sa všade vyskytujú škodlivé látky znečisťujúce naše životné prostredie a keď vlády často konajú pomaly, zodpovednosť sa presúva aj na firmy, aby ľuďom poskytli alternatívy a na ľudí, aby vlastnou spotrebou chránili ich zdravie, dobré životné podmienky zvierat aj budúcnosť planéty. 

Vďaka hojnosti a všestrannosti konvenčnej bavlny v našom každodennom živote je prechod na ekologickú bavlnu efektívnym spôsobom, ktorý pomáha bojovať proti klimatickej kríze a znižuje našu ekologickú stopu.

 

Súhlasíte? Dajte nám vedieť, ako sa vám darí používať a začleňovať ekologickú bavlnu do vašich všedných dní.


Späť na zoznam článkov
Informácie pre vás Služby zákazníkom Kontakty Online platba Sledujte nás

 

✉ info@happyred.sk

☎ +421904803784

 

    

 

 

 

Copyright 2019 - 2021 © HappyRED Zdravá a udržateľná ženská hygiena